Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obecní úřad > Dotace na změnu vytápění

Dotace na změnu vytápění

Dotace na změnu vytápění rodinných domů v obci

V plném proudu je příprava dotačního titulu z rozpočtu obce na výměnu Vašich stávajících zdrojů tepla za zdroje nové, které budou úspornější a hlavně ekologičtější. Aby byla tato podpora určena co nejširší veřejnosti, plánuje se také podpora výměny starších typů tepelných čerpadel či elektrokotlů za nové. Cílem této dotace je zlepšení čistoty ovzduší v naší obci, obzvláště v zimních měsících, kdy místní stanice pro měření prašnosti ukazuje zvýšené hodnoty, které dlouhodobě jednoznačně souvisí s používáním neekologických zdrojů vytápění. Tento projekt si tak klade za smělý cíl udělat naší obec naprosto bezemisním místem. Podpora se tak nebude vztahovat na pořízení nových topidel na tuhá paliva, ale pouze na pořízení a zrealizování nových bezemisních otopných systémů. Konkrétní podmínky dotačního titulu teprve vznikají, ale vize je taková, že každý majitel rodinného domu v obci bude moci tuto dotaci v průběhu několika let využít. Bude zde však potřeba jeho součinnost a také jisté nasazení v přípravě podkladů k žádosti o dotaci. Bohužel není v našich silách realizovat pro každého z Vás projektovou dokumentaci, obstarávat povolení stavebního úřadu či vybírat Vám firmu, která změnu vytápění provede. Budeme určitě fungovat jako poradní a koordinační orgán, který se Vám bude snažit vždy pomoci.

Myslím, že žádná jiná obec v celé republice nenabízí svým občanům nic podobného a v dnešní době uhelného útlumu a blížícího se zákazu uhelných kotlů by byla velká škoda této možnosti nevyužít. Konkrétní podmínky dotace teprve vznikají a odrazovým můstkem je prvotní získání potřebných informací. Prvním krokem je vyplnění DOTAZNÍKU.

Na základě podkladů z dotazníků bude pak dotační program ušit na míru co nejširšímu spektru obyvatel a budou nastaveny co nejvhodnější dotační podmínky. Až bude celý dotační program pohromadě, bude projednán zastupitelstvem a po té bude spuštěn. Předpoklad jeho zahájení je v květnu letošního roku.

Dotazník - pro zájemce o dotaci na změnu topení.doc
Dotazník - pro zájemce o dotaci na změnu topení.pdf

 

Počasí

Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 10/4 °C
Pondělí Oblačno 13/3 °C
Úterý Oblačno 15/4 °C
Středa Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 13/5 °C